Fit s Tchaj-ťi čchüan
 ➔  Tchaj-ti

Finanční příspěvky na aktivity – na Tchaj-ťi, Taici

Finanční příspěvky na aktivity – na Tchaj-ťi čchüan, TaičI

 

Většina zdravotních pojišťoven nabízí svým pojištěncům nad rámec povinného pojištění různé výhody, některé v rámci prevence přispívají na cvičení.

I v současné době některé firmy a organizace přispívají na cvičení svým pracovníkům, neškodí se pozeptat.

Smajlíci: Strašně mne bolí záda! Tak cvič Tchaj-ťi čchüan. Nemůžu - bolí mne záda.
V dnešní době přibývá osob stěžující si na bolesti zad. Pravidelná cvičení Tchaj-ťi čchüan prospívají při bolesti zad zejména, když jsou doplněná o zdravotní cvičení na páteř.

VZP - Finanční příspěvky na aktivity Tchaj-ťi čchüan, Taiči

Logo klubu VZP

Příspěvky svým klientům poskytuje v rámci svého preventivního programu Klub pevného zdraví. Zde je jen neoficiální výtah některých informací. Členství klubu lze vyřídit E-mailem nebo na počkání u okénka VZP.

Kategorie DOSPĚLÍ (nad 18 let):

Kategorie DOSPĚLÍ (nad 18 let): www.klubpevnehozdravi.cz/dospeli

až 500 Kč na pohybové aktivity ve věku do 65 let

Příspěvek je poskytován na pravidelnou pohybovou a zároveň sportovní aktivitu, tedy na předplatné, permanentky, členské příspěvky, a to na sporty vytrvalostního charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu a posílení středu těla. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, badminton, florbal, fotbal, kalanetika, plavání, spinning, pilates, cvičení na velkých míčích, kruhový trénink, jóga aj. Příspěvek nelze čerpat na extrémní a nepojistitelné druhy sportů, ani na jednorázové sportovní aktivity a on-line kurzy pohybových aktivit. Přehled extrémních a nepojistitelných druhů sportů vychází z přehledu komerční pojišťovny VZP, a.s.

Pro pojištěnce ve věku od 18 let do 65 let platí podmínka, že minimální hodnota dokladu nebo součtu několika dokladů (permanentek) musí být 1 500 Kč. Uhrazena bude max. 1/3 pojištěncem vynaložených nákladů (do max. výše 500 Kč).

až 500 Kč na rekondiční pohybové aktivity ve věku od 65 let

Příspěvek je poskytován na rekondiční pohybové a zároveň sportovní aktivity rozvíjející koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a posílení středu těla (např. Sokol, turistické kroužky), mj. i na všechny typy jógy. Příspěvek nelze čerpat na extrémní a nepojistitelné činnosti a sporty, ani na jednotlivé vstupenky a na kurzy cvičení on-line. U klientů nad 65 let neplatí podmínka stanovené minimální hodnoty platebních dokladů

Bližší informace o Klubu a jeho bezplatném členství na:
www.klubpevnehozdravi.cz/o-klubu/


Autor:
Česká republika
Publikováno:
Aktualizováno: 11. 3. 2020
Publikoval: Stanislav Hendrych