Přihlaška na cvičení Tchaj-ťi čchüan (Tai chi)
Jinak psáno Tchaj chi, Tai chi, Taiči, Tajči, Taiji, Tai-ji, Tai ji, Tchaj-ti
Učitelem a organizátorem je Stanislav Hendrych – učí od roku 1996
Přihláška - noví zájemci a co chtějí začít od počátku
Závazné přihlášky na cvičení u nových zájemcůregistruji až po úvodní lekci.
a) V posledních létech zájem odpovídá kapacitě.
b) Cvičení Tchaj-ťi čchüan se nedá poznat koukáním, ale vlastním cvičením. Z tohoto důvodu každému doporučuji na úvodní lekci osobně si cvičení vyzkoušet a teprve pak se závazně rozhodnout.
Vím, že toto cvičení nevyhovuje každému. Pro cvičení musí být vnitřní motivace, někoho toto cvičení osloví, jiným vadí uvolněnost pohybů. Zajímavosti je, že osoby, kterým pomalý pohyb vadí, by toto cvičení nejvíce potřebovaly, protože ani v životě nedovedou zvolnit, když to potřebují. Člověk by měl umět dle potřeby pracovat v rychlém i pomalém režimu.
V současné době některé zdravotní pojišťovny přispívají na toto cvičení. I některé firmy přispívají svým zaměstnancům na cvičení.
Termíny pro nástup nových zájemcůNavázání cvičení Tchaj-ťi čchüan (Tai chi)
Zájemci mohou bez přihlašování přít na kterékoli cvičení si zacvičit a po osobní konzultaci si vybrat skupinu, která by jim vyhovovala. Ke cvičení se mohou připojit i v průběhu školního roku.
Rozpis pravidelných cvičeníVyzkoušení cvičení - jednorázově lze vyzkoušet cvičení
Pro tyto osoby jsou určena veřejná cvičení. Cvičení Tchaj-ťi čchüan se nedá poznat koukáním, ale vlastním cvičením. Zájemci mohou bez oznamování rovnou se připojit ke cvičící skupině. Veřejná cvičení jsou neformální a bezplatná. Každý si cvičí jen v rozsahu pohybů, který je mu příjemný.
Současně se mohou osobně seznámit se žáky. Poznat žáky je stejně významné jako poznat učitele a cvičení – spoluvytvářejí atmosféru cvičení. Jsou to tři strany rovnoramenného trojúhelníku tvořící základnu cvičení.